آغاز تولید هایما اس 7 در ایران خودرو و معرفی Haima

پرینت
+2

تولید محصول جدید ایران خودرو به نام Haima S7 در کارخانه شرکت ایران خودرو خراسان آغاز شد.

به گزارش ایکوپرس، این مدل از نوع شاسی بلند SUV تک دیفرانسیل محرک جلو می باشد و در دو کلاس اتوماتیک و دستی با حجم موتور دو لیتری 150 اسب بخار و 147 KW گشتاور، تولید می شود.

عملیات اجرایی راه اندازی خط تولید خودروی جدید هایما اس7 درشرکت ایران خودرو خراسان، از آبان 1393 به صورت جدید آغاز شد و به اجرا درآمد.

امکانات و طراحی هایما اس7 در وضعیت خوبی قرار دارد و پیش بینی می شود اگر با قیمت رقابتی و مناسب وارد بازار شود فروش خوبی داشته باشد.

مشخصات کلی هایما اس7 Haima S7

طراحی و پلتفرم این خودرو از روی مزدا CX 7 برداشته شده است. حتی آرم و لوگوی این شرکت نیز شباهت زیادی به مزدا دارد. درمجموع طراحی این خودرو دلنشین است حتی اگر مشابه یا کپی محصولات دیگر باشد. چراغ‌ها و جلوپنجره نیز طراحی هماهنگ و زیبایی دارند. خطوط پهلویی بدنه نیز یک حالت دینامیک به آن بخشیده‌اند.

درون کابین برای پنج مسافر فضای مناسبی وجود دارد. در واقع این فضا به اندازه کافی بزرگ است و برای سر و پای سرنشینان محدودیتی وجود ندارد. با این وجود برخلاف انتظار فضای بار چندان بزرگ نیست.

فضای داخلی با روکش چرم مصنوعی به صورت استاندارد پوشش داده شده است. صندلی‌های الکتریکی با تنظیم چند جهته و گرمکن درونی، سیستم تهویه مطبوع خودکار و کروز کنترل نیز به صورت استاندارد در این خودرو وجود دارند.

برای تأمین انرژی از موتور چهار سیلندر 2.0 لیتری 16 سوپاپ با زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها استفاده شده است. این موتور از طریق یک گیربکس پنج سرعته دستی و یا اتوماتیک تنها می‌تواند چرخ‌های جلو را به گردش درآورد. بیشینه نیروی تولیدی 147 اسب بخار در دور موتور 6000 می‌باشد.

گشتاور نیز در دور 4500 نهایتاً به 180 نیوتن متر می‌رسد.

توضیحاتی درباره شرکت هایما Haima

هایما در سال 1992 تأسیس شده است. این شرکت با مشارکت FAW و هاینان برای عرضه خودروهای مزدا در چین شروع به کار کرد.

هنوز هم طیف وسیعی از محصولات این شرکت متعلق به مزدا می‌باشد. برند هایما از زیر مجموعه های برند چینی FAW هست.

 

توضیحات تکمیلی، آپشن ها و قیمت Haima S7 :

قیمت هایما S7 مشخص شد، به گزارش ايكوپرس، هايما 7 در دو مدل گيربكس دستي و اتوماتيك توليد و عرضه مي شود. قيمت تعيين شده براي گيربكس دستي اين خودرو  71میلیون و900 هزار تومان و براي محصول اتوماتيك  78میلیون و  900هزار تومان است.

خودروي S7 مجهز به فرمان برقی است که باعث می‌شود دقت در سرعت‌های مختلف به صورت اتوماتیک تنظیم شود و این مهم ایمنی حرکت به خصوص در سرعت‌های بالا را افزایش می دهد.

همچنین صندلی ‌راننده به صورت برقی قابل تنظیم است كه این امکان برای راننده در هشت جهت مختلف میسر است. خودروي S7 برای سرنشینان جلو سیستم گرم کن صندلی را نیز در نظر گرفته است.

سان روف برقی، چراغ‌های LED، روکش چرمی صندلی‌ها، سیستم ورود بدون كليد یا KeyLess و دکمه استارت ( در مدل اتوماتيك)، شیشه شوی عقب، کروز کنترل(در مدل اتوماتيك)، ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ كه مجهز به ترمز ضد قفل ABS+EBD هستند، سامانه كمك ترمز BAS، سیستم کنترل کشش TCS و سيستم پايداري ESP از دیگر امکانات ایمنی و رفاهی این خودرو هستند.