هاکوپیان برند ایرانی با اهداف جهانی

پرینت
+1

هاکوپیان برند جهانی صنعت پوشاک ایران الگوی برند های ایرانیست، نقطه قوت کشور ایران هنر آن است، ما باید هنر خودمون رو به جهانیان نشان دهیم.

چرا هنر این مرز و بوم صادر نشود چرا ما خود تولید کننده مد نباشیم، مد رود خروشاني است که ميل پيوستن به دريا را دارد، رودخانه‌اي که تاکنون هيچ سدي نتوانسته مانع از حرکت آن شود.

با چه مارکی ؟ همراه باشید تا با این برند خوشنام آشنا شویم.

تولد هاکوپیان

او در یکی از روزهای بهاری سال 1349 شرکت هاکوپیان را با امکانات و سرمایه بسیار اندک، ولی با رویاهای بزرگ و اندیشه جهانی به عنوان یک مزون لباس بنا کرد که در کمتر از سه سال به شهرت رسید و در ردیف بهترین های آن زمان قرار گرفت.

سومبات هاکوپیان صاحب برند هاکوپیان در شمار دانش آموختگان آکادمی مولر آلمان است. او که امروز در شمار یکی از موفق‌ترین فعالان عرصه طراحی و پوشاک ایران به شمار می‌رود، معتقد است که طراحی لباس یک هنر است که نباید آن را نادیده گرفت.

بیش از 3 دهه قبل، با انتشار اولین ژورنال مد باعث افتخار هنر طراحی و رنگ آمیزی در نساجی پوشاک کشورمان می باشد. در طی ۴۵ سال توانسته است در بخش طراحی، مدسازی و تولید، در حیطه خدمات فروش و پس از فروش، فعالیت‌های خود را در سطح استانداردهای اروپایی مطرح نماید.

 هاکوپیان موفق به دریافت بیش از ۳۰ جایزه بین‌المللی و ۲ جایزه ملی گردیده است. این واحد در حال حاضر دارای بیش از ۴۰۰٫۰۰۰ مشترک ثابت در داخل و خارج از کشور می‌باشدو براي يكايك آنها در طول سال خدمات و تسهيلات ويژه‌اي در نظر گرفته است.

سومبات هاکوپیان معتقد است طراح و طراحی موتور متحرکه کلیه صنایع است،به خصوص در صنعت پوشاک طراحی کلید اولیه است مد هر روز تغییر می‌کند و جز طراحان کسی بر این روند تغییر موثر نیست.

 

چگونگی کسب و کار

او از همان ابتدا ارکان اصلی کسب و کار را به درستی شناخته بود و می دانست که پول، اطلاعات و تکنولوژی در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. آنچه سازمان ها را از یکدیگر متمایز خواهد کرد، خلاقیت، نوآوری، زیبایی شناسی، انتخاب صحیح نیروی انسانی و آموزش مستمر آنان و درنهایت صداقت با مشتری است.

كيفيت توليدات هاكوپيان به طور مستمر ارتقا‌ء يافته، به گونه‌اي كه امروزه به تاييد كارشناسان بين‌المللي كه از خط توليد اين واحد بازديد نموده‌اند، كيفيت توليدات هاكوپيان از نظر كاربرد مواد اوليه، تكنولوژي مدرن طراحي و دوخت و ساير جزئيات فني همگام با كيفيت توليدات معروف‌ترين مارك‌هاي اروپائي بوده وحتی در بسیاری موارد در سطح بالاتری نیز قرار گرفته است.

كليه اجناس توليدي اين واحد در داخل كشور با نصف قيمت‌هاي بين‌المللي كالاي مشابه انحصاراً و مستقيماً از طريق فروشگاه‌هاي اختصاصي به مصرف‌كننده عرضه مي‌گردد

 

برنامه های امروز و آینده

اینک در آغاز دهه پنجم عمر پوشاک هاکوپیان، این برند به درستی می داند که سلیقه مشتریان در جهان به طور شگفت انگیزی تغییر یافته و مشتریان از تولیدات انبوه صنعتی قرن بیستمی به شدت خسته شده و در حال منسوخ کردن آن هستند و همه مشتریان در سطح جهان خواستار کالا و خدمات سفارشی می باشند که روحی هنری در آن احساس شود و این خواسته ها باعث به چالش کشیدن خلاق ترین شرکت ها در جهان شده اند.

تولیدات امروز هاکوپیان از حالت انبوه خارج شده است و بیشتر به سمت سفارشات محدود حرکت میکند. یعنی گاهی از یک سایز تنها یک مدل تولید می کند. زیرا دنیا نیز به سمت کالای سفارشی متمایل شده است. ضمن اینکه در قسمتی از فروشگاه‌ها بخش سفارشات را نیز فعال کرده‌اند و در شهرستان‌ها نیز، طراحان برای دریافت سفارش به محل می‌روند.

همچنین هاکوپیان در صدد راه اندازی بخش پوشاک بانوان در آینده می باشد.

 

هاکوپیان در 4 کلکسیون مدل های خودر را ارائه می کند : کلاسیک بهار و تابستان، اسپرت بهار و تابستان، کلاسیک پاییز و زمستان، اسپرت پاییز و زمستان

 

نوع  شرکت سهامی خاص

بنا نهاده  تهران، ایران (۱۳۴۹)

دفتر مرکزی  تهران

محدودهٔ فعالیت  جهانی

افراد کلیدی  سومبات هاکوپیان (بنیان‌گذار، مدیر عامل، عضو و رئیس هیئت مدیره)

محصولات  پوشاک آقایان

شرکت‌های وابسته  نوراشن

سایت فروشگاه هاکوپیان   www.hacoupian.net

فروشگاه های تهران  مرکزي- ميرداماد- فرهنگ- جوانان (آ.اس.پ)- هتل هما- مرکز شهر- تکدوزي

فروشگاه‌های شهرستان‌ها  اراک، اصفهان، اهواز، بندرعباس، رشت، ساري، شهرکرد، شيراز

فروشگاه‌های شهرستان‌ها  کرج، مشهد هتل هما ،2 مشهد هاشميه، همدان، يزد، کرمان، کرمانشاه

 

منبع چه مارکی ؟ هاکوپیان