سریعترین موبایل در سال 2015

پرینت
+1

سامسونگ گلکسی آس ۶ توسط مجله Tomsguide به عنوان سریعترین گوشی هوشمند سال 2015 انتخاب شد. البته که یک گوشی هوشمند فقط نباید در تست های کلی رتبه بالایی بگیرد، باید روان کار کند، فایل های بزرگ را سریع باز کند، بازی هارا بدون لگ اجرا کند و یا عملکرد دوربین سریعی داشته باشد.

جایگاه اول تست ما سامسونگ گلکسی اس 6 است و پرچم دار جدید ال جی یعنی LG G4 جایگاه دوم و گوشی هوشمند اپل آیفون 6 جایگاه سوم.

ما شش گوشی هوشمند که آخرین گوشی های معرفی شده هستند را در 9 مرحله به چالش کشیده ایم. این بار گلکسی اس ۶ را با پرچم دار های برند اچ تی سی، ال جی، گوگل، ایسوز و اپل مقایسه می کنیم.

گلکسی اس 6 به جز آزمون سرعت باز شدن دوربین، توانست در تمامی آزمونهای عملی دیگر رتبه نخست را به دست آورد. البته این به جز نتیجه بنچمارکهای انجام شده است.

  الجی جی۴ نیز در آزمون باز کردن اپلیکیشن دوربین اندکی سریعتر عمل کرده است. این به خوبی نشان میدهد که باز بودن دائمی پروسه دوربین در رم (همان کاری که اس ۶ میکند) به تنهایی برای سرعت عمل اپلیکیشن دوربین کافی نیست.

 

 

سامسونگ گلکسی اس 6 - Samsung Galaxy S6

در مرحله اول سامسونگ پردازنه مورد استفاده در گلکسی اس 6 یعنی octa-core Exynos 7420 را ارتقا داده است.

همچنین سامسونگ و اچ تی سی از حافظه اصلی نوع DDR4 در گوشی های خود به کاربرده اند و یک ویژگی جدید در ذخیره سازی به نام فرمت سریع تر UFS 2.0 که وعده سرعت بالاتر را می دهد و مشابه SSD ها در کامپیوتر های شخصی است، اضافه شده است.

حدود قیمت : دو میلیون پانصد هزار تومان

 ال جی جی 4 - LG G4

با پردازنه Snapdragon 808 که قدرت پایین تری از پردازنه سامسونگ نشان داده است، در گرفتن عکس و باز شدن دوربین مکان اول را دارد و در مجموع پایینتر از اس 6 مقام دوم را از آن خود کرد.

حدود قیمت : یکی میلیون نهصد هزار تومان

اپل آیفون 6 - Apple iPhone 6

با وجود داشتن ضعیف ترین مشخصات بر روی کاغذ و قدیمی تر بودن گوشی، هنوز می تواند با قدرتمند ترین گوشی های اندوریدی بازا رقابت کند.

در تست باز کردن فایل های PDF و اجرای فریم در بازی ها عملکرد خیلی خوبی از خود نشان داد.

حدود قیمت : دو میلیون پانصد هزار تومان

اچ تی سی ام 9 - HTC One M9

با وجود پردازنه قوی عملکرد خیلی خوبی از خود در تست ها نشان نداده است. البته در تست گرافیک بهترین عملکرد را ارائه می کند.

حدود قیمت :  یکی میلیون نهصد هزار تومان

گوگل نکسوس 6 - Google Nexus 6

به عنوان یک گوشی پایه با سیستم عامل آندروید و پردازنده کمی قدیمیتر نسبت به رقبا عملکرد خوبی از خود نشان نداده است و در تست ها ضعیف عمل کرده است.

حدود قیمت : یک میلیون پانصد هزار تومان

 ایسوس زنفون 2 - Asus Zenfone 2

این مدل نسبت به قیمت، سخت افزار و حافظه قوی و بالایی به شما ارائه می کند ولی عملکرد آن در تست ها ضعیف بود.

 حدود قیمت : یکی میلیون تومان

 

 تست زمان خواندن فایل PDF

برای شروع می خواستیم بدانیم که چه مدت طول می کشد که یک فایل PDF بزرگ 1.6 گیابایتی در این 6 مدل موبایل هوشمند باز می شود.

تست سرعت باز شدن برنامه دوربین

از آنجا که شما هیچ وقت نمی دانید چه زمانی شما نیاز به گرفتن یک عکس را دارید، ما می خواستیم بدانیم برای باز کردن دوربین چه مدت طول می کشد البته  با 10 برنامه در حال اجرا در پس زمینه، از جمله برنامه های محبوب فیس بوک، توییتر و اینستاگرم و ...

 

خب همینطور که متوجه شدید سامسونگ گلکسی اس 6 برتری خودش را نشان داده است، البته نباید از کارایی خوب ال جی 4 هم غافل شویم.

و در آخر هم تصویر نتیجه تست 6 گوشی هوشمند با برتری سامسونگ گلکسی اس 6

 

 

  منبع : .Tomsguide , چه مارکی؟